افکت گذاری تصاویر

بازدید : 468

نحوه ایجاد جلوه‌های جالب آبرنگ در فتوشاپ

در این آموزش، نحوه ایجاد جلوه آبرنگ فتوشاپ را یاد می‌گیرید.

چند وقت پیش من یک عکس که در اون از افکت استفاده کرده بودم را بعنوان نمونه کار این در پست گذاشتم، مدتی هست که یکسری از پست‌ها را بخاطر الزامات سئو ویرایش می‌کنم رسیدم به این نمونه کار و گفتم یک مقدار در خصوص افکت بیشتر توضیح بدهم فذا تصمیم گرفتم جلوه آبرنگ در فتوشاپ را بصورت کامل توضیح بدهم، امیدوارم از این آموزش که در سطح مبتدی هست استفاده لازم را ببرید.

اگر عاشق جلوه‌های آبرنگ هستید بقول خودمون شروع کنید، بسم الله.

قبل از شروع کار، اجازه دهید نگاهی به تصویری که می خواهیم بیاندازیم. برای مشاهده تصویر در اندازه کامل ، روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش فتوشاپ؛ افکت گذاری تصاویر

پیش نمایش تصویر نهایی

۱- نحوه ویرایش عکس

مرحله ۱

خب ابتدا یک سند در فتوشاپ ایجاد کنید(قبلش حتما فتوشاپ را باز کنیدwink) لایحه را به بافت تغییر داده و با رنگ سفید آنرا پر کنید. سپس به مسیر زیر

Filter >Filter Gallery>Texture

رفته و Texturizer و مقدار Scaling را به ۸۰% تغییر و مقدار Relief آنرا به ۲ تغییر بدهید

آموزش فتوشاپ؛ افکت گذاری، نمای آبرنگ

مرحله ۲

خب حالا عکسی را که می‌خواهید روی آن کار کنید را وارد کنید، با استفاده از ابزار Pen Tool (کلید P کیبورد را بزنید این ابزار فعال می‌شود) محدود عکس را انتخاب و اطراف آنرا پاک کنید. البته می‌توانید از ابزار Polygonal Lasso Too هم استفاده کنید اما برای اینکه کار تمیز در بیاید من استفاده از ابزار پن را توصیه می‌کنم شاید کمی وقت‌گیر باشد اما نتیجه کار بهتر است.

بعد از برش زدن و حدف پس‌زمینه عکس آن را وارد سند خود کنید.

برش عکس؛ آموزش جلوه آبرنگ در فتوشاپ

مرحله ۳

لایه تصویر را انتخاب کرده و دختر را انتخاب کنید و به مسیر  Image > Adjustments > Levels و مقدار نور آنرا مطابق تصویر زیر تغییر دهید

آموزش فتوشاپ؛ مقدار دهی به  Adjustments- Levels

به ترتیب ۱۰۷- ۱.۰۰- ۶۶ سپس به مسیر  Image> Adjustments> Hue / Saturation بروید. ما می‌خواهیم روشنایی آنرا تغییر دهیم. سپس مقدار Saturation آنرا به ۶۵- تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ؛ مقدار دهی به Saturation

مرحله ۴

حالا به مسیر Filter Gallery>> Artistic> Watercolor رفته و مقادیر ذکر شده را به آن بدهیدد. از تنظیمات زیر استفاده کنید: Brush Detail ۱۴ ، Shadow Intency ۰ و Texture ۱.

"آموزش 

تذکر: مقدار دهی بایستی مطابق روشنایی تصویر مورد استفاده باشد، مقادیر مختلف را آزمایش کنید تا نتیجه دلخواه را بیابید.

مرحله ۵

با انتخاب لایه تصویر، به مسیر Layer> Layer Mask> Reveal All بروید. سپس با فشردن کلید B کیبورد با استفاده از ابزار براش (Brush) قسمت‌های زاید تصویر را پنهان کنید(یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که در ماسک بخش‌های ماسک شده پنهان می‌شود نه حذف)، حتما از رنگ سیاه استفاده کنید.

آموزش فتوشاپ؛ ماسک بخش‌های مورد نظر

۲- نحوه ایجاد جلوه آبرنگ

مرحله ۱

ما به برس‌های(Brushe) آبرنگ نیاز داریم که من از این لینک برای دانلود استفاده کردم شما هم اگر این برس‌ها را نداشتید بارگیری کنید[۱].

بعد یک لایه جدید ایجاد می کنیم. سپس با استفاده از ابزار برس (B)، هفتمین قلم مو را از میان برس‌های آبرنگ BB آبرنگ انتخاب کنید. برای رنگ از مشکی استفاده کنید. سپس اندازه آن را کم کنید تا در متن متناسب باشد. پس از آن با ایجاد لایه‌های جدید این کار را از زوایای مختلف تکرار کنید. هدف تشکیل یک پس‌زمینه مناسب با استفاده از برس آبرنگ است.

آموزش فتوشاپ؛ استفاده از براش

مرحله ۲

عزیزان من حالا به مسیر Layer> Layer Style> Blending Options بروید. سپس مقدار Fill Opacity را به ۰ تغییر دهید سپس گزینه Color Overlay را انتخاب کرده و برای رنگ از قسمت  Blend Mode گزینه Multiply را انتخاب و استفاده کنید. و مقدار Opacity را ۷۰٪ قرار دهید. سپس گزینه Satin را انتخاب کنید و برای حالت ترکیبی از Hard Light، رنگ آنرا بنفش (# 5d085c) ، زاویه آنرا ۱۹º ، و Angle, Distance 4PX و  Size 12px مقدار بدهید.

آموزش فتوشاپ؛ مقدار دهی به  Layer Style

آموزش فتوشاپ؛ مقدار دهی به  Layer Style

آموزش فتوشاپ؛ مقدار دهی به  Layer Style

مرحله ۳

ایجاد یک لایه جدید. سپس یک برس دیگر را با ابزار براش انتخاب کنید. من از شماره ۱۷ استفاده کردم. مفهومی که ما از آن استفاده می‌کنیم، طراحی مدل‌های موی هوشمند متفاوت است. پس کار را ادامه بدهید، در یک لایه جدید، چند ضربه قلم‌مو را در وسط صفحه رنگ بکشید. سپس اندازه را تغییر داده و آن‌ها را بچرخانید تا خوب به نظر برسند. شما باید به ظاهر مویی به سبک خاص دست پیدا کنید، همان طور که در تصویر زیر نشان‌داده شده‌است.

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش

مرحله ۴

دوباره به مسیر Layer> Layer Style> Blending Options بروید. مقدار گزینه Fill را روی ۰ قرار دهید. سپس به Overlay Color رفته و Blend Mode آنرا روی Overlay قرار داده و رنگ آنرا آبی با مشخصات #002cec مقدار داده و Opacity آنرا روی ۵۰% بگذارید. سپس به بخش Satin بروید و رنگ آنرا آبی تیره با مقدار #065795 مقدا دهی کنید، و Blend Mode آنرا Linear Burn به تغییر دهید، سپس مقادیر مشخصه را به ترتیب در آن اعمال کنید، Opacity 100% و بعد 19º Angle و بعد از آن 11px Distance و نهایتا 14px Size.

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش

مرحله ۵

بیایید از براش بیشتر استفاده کنیم. این بار از رنگ سبز استفاده خواهیم کرد.براش را امتخاب کرده و از برس‌های آن یکی دیگر را انتخاب کنید. پیشنهاد من مورد آخر است، اندازه آن را کاهش دهید، و دقت کنید هر لایه یک ضربه. پس از آن می‌توانید اندازه‌ها را تغییر داده و زاویه آنرا با چرخش تغییر دهید.

مجددا به مسیر Layer> Layer Style> Blending Options بروید. مقدار گزینه Fill را روی ۰ قرار دهید. سپس به Overlay Color رفته و Blend Mode آنرا روی Multiply قرار داده و رنگ آنرا سبز با مشخصات #18ff00 مقدار داده و Opacity آنرا روی ۱۰۰% بگذارید. سپس به بخش Satin بروید و رنگ آنرا سبز تیره با مقدار #0b9600 مقدا دهی کنید، و Blend Mode آنرا Darken به تغییر دهید، سپس مقادیر مشخصه را به ترتیب در آن اعمال کنید، Opacity 100% و بعد 19º Angle و بعد از آن 4px Distance و نهایتا 7px Size.

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش‌ها و مقدار دهی به لایر استیل

مرحله ۶

سپس این فرآیند را یک‌بار دیگر تکرار می‌کنیم. یک لایه جدید بسازید. سپس ابزار قلم‌مو (b) را انتخاب کنید. یک برس دیگر انتخاب کنید، اندازه آن را کم کنید و موهای بیشتری بکشید. آن را طوری تنظیم کنید تا خوب به نظر برسد.

دوباره به Layer> Layer Style> Blending Options بروید. گزینه های Fill را روی ۰ قرار دهید. سپس به Overlay Color رفته و Blend Mode آنرا روی Hard Light قرار داده و رنگ آنرا زرد با مشخصات #ffe400 مقدار داده و Opacity آنرا روی ۱۰۰% بگذارید. سپس به بخش Satin بروید و رنگ آنرا زرد تیره با مقدار #a2a406 مقدا دهی کنید، و Blend Mode آنرا Color Burn به تغییر دهید، سپس مقادیر مشخصه را به ترتیب در آن اعمال کنید، Opacity 100% و بعد 19º Angle و بعد از آن 17px Distance و نهایتا 73px Size.

آموزش فتوشاپ؛ ادامه کار با براش‌ها و لایر استیل

مرحله ۷

حالا به لایه تصویر (دختر) بروید. Blend Mode را به Screen تغییر دهید. سپس برخی از تنظیمات را مانند رفع گردن با استفاده از یک برس معمولی با رنگ سفید انجام دهید.

می‌توان با استفاده از ابزار Type طرح‌تان را امضا کنید.

آموزش مقدماتی فتوشاپ؛ کار با براش

نتیجه

در این آموزش با روشی سریع و آسان یک "طرح زیبا" ایجاد کردیم. ما این کار را با ترکیب یک عکس با جلوه های آبرنگ به دست آوردیم. ما از چند برس آبرنگ استفاده کردیم و با حالت های ترکیبی بازی کردیم. با تمرین و خلاقیت، می‌توانید "آثار هنری بسیار زیبا و بدیع" خلق کنید، موفق باشید.

من و تابلو roya21

استفاده از افکت‌های تصویر به عکس‌هایتان جلوه‌هایی تماشایی داده و با تماشای آن لحظات شیرینی را تجربه کنید.

[۱] برای بارگیری براش کلید B کیبورد را فشار داده از کادر ابزار براش(در گوشه سمت چپ بالای کادر فتوشاپ) در بخش تنظیمات که با آرم چرخ دنده مشخص شده از گزینه‌های موجود آن Load Brushes را انتخاب کنید، صفحه باز شده را به محل بارگیری براش هدایت و براش مورد نظر را انتخاب کنید، نصب می‌شود.

مطالب پیشنهادی:

روانشناسی رنگ: آیا رنگ بر احساس شما اثر می گذارد؟ 

ده نکته برای طراحی پوستر ایده‌آل