طراحی ۳ بعدی

بازدید : 491

با ترکیب تصاویر مختلف  و ۳ بعدی سازی آنها آثاری خیره‌کننده بسازید.

ساخت تصاویر 3بعدی با فتوشاپ

فتوشاپ به خصوص در بافت و نورپردازی کارکرد خوبی دارد. برای به دست آوردن نتایج خوب پیروی از قواعد سه بعدی مهم است. از جلوه‌های ۳ بعدی در کار فیلم‌سازی و تبلیغات زیاد استفاده می‌شود. البته ناگفته نماند در ساخت فیلم از ابزارهای تخصصی‌تری مانند مایا و استدیوی سه نیز استفاده می‌شود. فتوشاپ ابزار بسیار شگفت انگیزی دارد که ما را قادر می‌سازد تا کار سه بعدی بسیار مناسبی انجام دهیم. ضعف آن نیز کمبود ابزار مدل سازی و ارائه بسیار کند است. فتوشاپ برای ترکیب ۳ بعدی در عکس بسیار عالی است.

گردش کار سه بعدی در فتوشاپ به چند مرحله تقسیم می‌شود. برای رسیدن به تصویر سه بعدی موفقیت آمیز، باید هر مرحله قبل از انتقال به مرحله بعد انجام شود.

مدل سازی: یا مدل سه بعدی را ایجاد کنید یا وارد کنید که به آن مش یا هندسه نیز گفته می‌شود.

بافت: این جایی است که شما به رنگ، بافت و خصوصیات سطحی مانند شفافیت، بازتاب و غیره را اضافه می‌کنید.

نورپردازی: غافل نشوید، اضافه کردن نورپردازی واقع گرایانه می‌تواند یک صحنه سه بعدی را خلق و یا خراب کند.

رندر: این جایی است که رایانه قاب‌های تصویر نهایی با کیفیت بالا را ایجاد می‌کند و بازتاب‌هایی را اضافه می کند. این یک کار وقت گیر است، بنابراین پیشنهاد می‌کنم رندرهای طولانی را در انتهای روز یا شب انجام دهید.

در ترکیب تصاویر سعی کنید نور و سایر عناصری که برای ترکیب تصویر نیاز را در نظر داشته باشید تا به قول معروف تصاویر همخوانی لازم را داشته باشند، البته با ابزارهای فتوشاپ تا حدودی می‌توان نور، سایه، رنگ و سایر مشخصه‌های اصلی تصاویر را بهم نزدیک کرد اما انتظار معجزه هم نمی‌توان داشت.

شما هم می‌توانید با "اضافه کردن افکت‌های که دوست دارید" و ترکیب "مناظر چشم‌نواز" تصاویری عالی و تماشایی خلق کرده و تحسین همگان را برانگیزید.

با ما در تماس باشید.