۳ برنامه و ابزار نمونه‌سازی وب‌سایت و نرم‌افزار

بازدید : 604

نمونه‌های اولیه به یکی از مهم‌ترین روش‌های ارتباطی تبدیل شده‌اند. آنها در بین "طراحان سیستم وب‌سایت"، برنامه‌نویسان و توسعه دهندگان محبوب هستند. چگونه می‌توان عملکرد و کاربر پسندی یک نرم‌افزار و وب را در حین طراحی پیش‌بینی کرد؟ با ابزار نمونه‌سازی نرم‌افزار و طراحی سایت می‌توان علاوه بر کنترل عملکرد محصول با اعمال اصلاحات لازم در "راه موفقیت" گام برداشت.

۳ برنامه و ابزار نمونه‌سازی وب‌سایت و نرم‌افزار

در طرح‌های اولیه می‌توان بدون محدودیت به جزییات پرداخت با این حال ، wireframing جایگاه خود را نیز دارد. ابزارهای Wireframing می‌توانند برای کمک به طراحان و مشتریان شان به کار روند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا ویژگی‌های تعاملی یک سیستم نرم‌افزاری را درک کنند. از همان مراحل اولیه طراحی می‌توان این کار را کرد.

ابزارهایی که در اینجا انتخاب شده‌اند می‌توانند از "صحت و استحکام یک طراحی" اطمینان حاصل کنند. آنها می‌توانند یک راه‌حل عینی برای طراحی نرم‌افزار تعاملی نشان دهند. علاوه بر این، می‌توان از خدمات طراحی و پشتیبانی آنها نیز ستفاده کرد.

Justinmind

جاستی‌میند هنگامی که شما نیاز به "اعتبارسنجی طراحی وب و برنامه‌ها" در طی فرایند طراحی دارید، یک انتخاب عالی است. این ابزار نمونه‌سازی به شما کمک خواهد کرد ببینید چه نیازهایی در خصوص ساخت قالب‌های کاربردی و رابط‌های گرافیکی کاربر واکنش‌گرا خواهید داشت.

شما می‌توانید به بیش از ۴,۰۰۰ عنصر رابط گرافیکی کاربر اولیه وب، Android و IOS همراه با انتقال، حرکات و تعامل‌های لازم برای آزمایش طرح‌های خود در دستگاه‌های تلفن همراه دسترسی پیدا کنید. ایجاد یک نمونه اولیه شامل انتخاب یک الگو، سفارشی‌سازی آن و اضافه کردن عناصر UI برای تولید مناطق قابل کلیک و پیوندهای متقابل است.

جاستی‌میند همچنین دارای یک ابزار نمودار است که می‌توانید برای طراحی و تایید اعتبار ناوبری وب‌سایت یا نرم‌افزار خود استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد تا به راحتی بین نمودارها و نمونه‌های اولیه خودحرکت کنید. همچنین می‌توانید کتابخانه‌های مؤلفه خود را ایجاد کرده و دارایی‌های طراحی را از هر ابزار طراحی یا مستقیماً از مرورگر خود اضافه کنید.

Supernova

سوپرنوا ابزاری نمونه‌سازی پیچده‌ای است. این برنامه می تواند طرح‌های اولیه را به یک کد آماده تولید برای استفاده در دستگاه‌های Android ، iOS و React Native تبدیل کند. این کد با کدی که یک طراح حرفه‌ای می‌تواند بنویسد به خوبی قابل مقایسه است.

در حال حاضر سوپرنوا در سیستم عامل Mac OS X موجود است و انتظار می‌رود بزودی در سایر سیستم عامل‌ها نیز عرضه شود. یکی از قابلیت‌های سوپرنوا امکان آزمایش نمونه اولیه در دستگاه‌های تلفن همراه است و همچنین می‌توانید برای اجرای برنامه‌های تلفن همراه خود در وب به Supernova Cloud دسترسی پیدا کنید.

یکی از ویژگی‌های محبوب این ابزار توانایی آن در خودکار سازی چندین کار دشوار و پر استفاده تلفن همراه و استخراج کد و منابع با نامگذاری آنها است. انیمیشن گوشی، بومی‌سازی خودکار به ۳۰ زبان و ناوبری نیز با سوپرنوا قابل انجام است.

Savah App

هنگامی که شما یک ابزار نمونه‌سازی اولیه را ارائه داده‌اید که همه قرار است بتوانند از آن استفاده کنند، یادگیری آسان و کار راحت با آن یک مزیت خاص محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد این خصیصه با برنامه Savah که شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های چشمگیر است که برخی از آنها حتی در بین بهترین محصولات نمونه‌سازی به ندرت وجود دارند در دسترس باشد.

با استفاده از برنامه Savah می‌توانید نمونه‌های اولیه برنامه موبایل ایجاد کنید، آنها را برای بازخورد و نظرخواهی با دیگران به اشتراک بگذارید و آنها را در تمام دستگاه ها از جمله iPhone X و Smartwatch آزمایش کنید.

شما همچنین می‌توانید از این پلتفرم نمونه اولیه برای خودکار کردن روند کار طراحی پروژه خود استفاده کنید، نمونه‌های اولیه و عناصر طراحی خود را در یک مخزن فایل طراحی محافظت‌شده، ذخیره کنید، نمونه‌های اولیه خود را تحت کنترل نسخه قرار دهید و با همه طرفین علاقه‌مند هم‌کاری کنید.

یک طرح رایگان، بدون پروژه و سه برنامه پرداخت در دسترس است. این برنامه کاربردی برای تیم طراحی و طراحی همه ابعاد مناسب است.

مزایای نمونه‌سازی

مانند بسیاری از تکنیک‌های طراحی نرم‌افزار و رویکردها، نمونه‌سازی مزایا و معایب خود را دارد. در زمان‌های گذشته، ابزارهای نمونه‌سازی، به خصوص ابزارهای نمونه‌سازی تعاملی، توان کمی داشتند. آن‌ها در مقایسه با ابزارهای امروزی ابتدایی بودند. در حقیقت، آن‌ها محدودیت‌هایی را در مورد آنچه که یک نمونه اولیه می‌توانست انجام دهد داشتند.

امروزه، محاسن آنها بیشتر از معایب‌شان است. آن‌ها این کار را چنان انجام می‌دهند که پردازش نمونه‌اولیه مساله خاصی محسوب نمی‌شود. ابزارهای نمونه‌سازی خوب، چند کاره، مقرون‌به‌صرفه، و با امکان استفاده آسان می‌باشند.

ابزار نمونه‌سازی برنامه‌های کاربردی با App و وب‌سایت به طور خاص به نفع کاربران خود عمل می‌کنند. به عنوان مثال، آن‌ها در ایجاد راه‌حل‌های طراحی نرم‌افزار با کیفیت بالا مشارکت می‌کنند. این‌ها را می‌توان به توسعه دهندگان در زمان کم‌تر و با هزینه کم‌تر تحویل داد. این ابزارها برای توسعه دهندگان نیز مفید خواهند بود.

مزایای نمونه‌سازی:

نمونه‌های اولیه برای رفع ابهام الزامات سیستم بسیار مفید هستند. به خصوص در مناطقی که شامل تفسیر کارکرد است.

نمونه‌های اولیه قادر به نشان دادن این هستند که یک محصول نرم‌افزاری برای چه کاری طراحی شده‌است و چقدر قادر به انجام آن است.

نمونه‌های اولیه می‌توانند با فراهم نمودن دید لازم در یک طرح، آنرا توسعه محور نمایند.

نمونه‌های اولیه به طراحان و تیم‌های طراحی توانایی حل مشکلات را می‌دهد. آن‌ها همچنین می‌توانند برای پاک‌سازی خطاهای احتمالی استفاده شوند.

نمونه‌های اولیه می‌توانند کلید طراحی یک طرح باشند. سپس، طراحی برای آزمایش، پذیرش، و واگذار کردن به یک توسعه دهنده آماده می‌شود.

نمونه‌های اولیه به مشتریان و دیگر سهامداران یک حس مالکیت و مشارکت می‌دهند. آن‌ها این کار را با ترویج روحیه ارتباط و همکاری انجام می‌دهند.

نمونه‌های اولیه به توسعه دهندگان کمک می‌کند هزینه‌ها، برنامه‌ها، و الزامات منابع را برآورد کنند. این کار به تکمیل موفقیت‌آمیز بخشی از چرخه حیات پروژه کمک می‌کند.

نتیجه‌گیری

آیا سه برنامه فوق الذکر و ابزارهای نمونه‌سازی نرم‌افزار و وب‌سایت توجه‌تان را جلب کرد؟ آن‌ها می‌توانند به یک دارایی ارزشمند برای شما و یا تیم تان تبدیل شوند. آن‌ها ساخت نمونه‌های اولیه را به یک فرآیند سریع و آسان تبدیل می‌کنند. استفاده از نمونه‌های اولیه چه در زمان طراحی و چه هنگام توسعه موجب "صرفه‌جویی" قابل توجهی خواهند شد.

همه این ابزارها می‌توانند جریان کار طراحی و توسعه را تسریع کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند خطاهای طراحی را کاهش داده و به سهامداران پروژه یک حس مشارکت دهند.

مطالب پیشنهادی:

۹ فن‌آوری وب که باید هر توسعه دهنده وب بداند

مهارت‌های مورد نیاز طراحی وب پیشرفته در آینده

۱۰ اصل اساسی در طراحی وب‌سایت‌های حرفه‌ای