سیستم مدیریت محتوای ENB

بازدید : 529

در ابتدای سخن اجازه بدهید با هم داشته‌هایمان را در خصوص سیستم مدیریت محتوا مرور کنیم:

سیستم مدیریت محتوای ENB

سیستم مدیریت محتوا چسیت؟

سیستم مدیریت محتوا (Content management system)، یک برنامه رایانه‌ای یا مجموعه‌ای از برنامه‌های مرتبط است که امکان ایجاد و مدیریت محتوای دیجیتال را از طریق یک رابط مرکزی فراهم می‌کند.

سی‌ام‌اس‌ها معمولاً برای مدیریت محتوای سازمانی (ECM) و مدیریت محتوای وب (WCM) استفاده می‌شوند. یک سیستم مدیریت محتوا از دو عنصر تشکیل شده‌ است:

* نرم‌افزار مدیریت محتوا (CMS) که به مدیر محتوا یا نویسنده، که ممکن است اطلاعات لازم در خصوص HTML را نداشته باشد با کمک یک رابط کاربر گرافیکی (GUI)، اجازه می‌دهد تا ایجاد، ویرایش و حذف محتوای یک وب‌سایت را بدون نیاز به تخصص یک وب‌مستر، مدیریت کند.
* نرم‌افزار تحویل محتوا (CDA) که با تفسیر و استفاده از آن اطلاعات وبگاه را بروز رسانی شود.


سامانه مدیریت محتوای وب
یک سیستم مدیریت محتوای وب (WCM) یک نرم‌افزار همراه یا مستقل برای ایجاد، گسترش، مدیریت و ذخیره محتوا در صفحات وب است. محتوای وب سایت شامل متن، گرافیک، عکس، ویدئو، صدا و کد است که برای نمایش محتوا یا تعامل با کاربر استفاده می‌شود. مدیریت محتوا نقش زیادی در تجارت امروز دارد و پایه و اساس وبلاگ نویسی، انتشار مقالات، اخبار، توضیحات محصولات و … در وب‌سایت است.

تاریخچه
سامانه‌های مدیریت محتوا به صورت متن‌باز از سال ۱۹۹۰ پدیدار شدند. از مهم‌ترین سامانه‌های متن باز دنیا جوملا، وردپرس، پرستاشاپ،اوراکل و دروپال می‌توان اشاره کرد. شما می‌توانید به راحتی یکی از سامانه‌های متن باز را روی فضای مجازی آپلود کرده و اقدام به طراحی سایت کنید.

چرا سیستم مدیریت محتوای ENB ؟

تقریبا همه سیستم‌های مدیریت محتوای موجود که طراحان وب‌سایت از آن استفاده می‌کنند خارجی بوده و بر اساس اهداف و نیازهای سازمانی و شرکتی آنها طراحی شده است فلذا دارای کدهایی هستند یا ناشناخته و یا بلا استفاده به همین دلیل ما در رویای قرن ۲۱ام "سیستم مدیریت محتوای کاملا ایرانی" و بومی خود را آماده کرده‌ایم و مدعی آن هستیم که سامانه ما بدلیل مشخص بودن تمام کدهای دستوری "سریع، سبک و امن" می‌باشد و استفاده از آنرا بدلیل "مصرف کم منابع سیستم، کدهای کمتر و قابلیت تفسیر و توضیح" و طبیعتا به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بودن در دراز مدت توصیه می کنیم.

مطالب پیشنهادی:

برای طراحی وب کدامیک مناسب است Flash ، HTML5 یا Javascript؟

معرفی ۵ افزونه وردپرس به منظور بهبود سئو