بندگان خاص خدا

بازدید : 194

خیلی سخت است درباره کسی بخواهی مطلب بنویسی که صاحب مقام معنوی است، کسی که در آسمان‌ها بیشتر از زمین شناخته شده است، کسی  که سال‌ها تمام وقت و عمر خود را خرج مردم کرد، محرومیت‌ها، دوری از خانواده، غربت، شرایط سخت را بجان خرید تا مردمی در آسایش و امنیت زندگی کنند.

سردار دلها

چگونه می‌توان از چنین کسی براحتی نوشت؟

درباره فضائل اخلاقی‌اش چیزی نوشت؟

نمی‌دانم درد غربت کشیده‌ای، درد دوری از عزیزان را چطور؟ با زندگی در سنگر آشنایی، می‌دانی در بیابان‌ها و بدور از امکانات رفاهی زیستن یعنی چه، تا بحال با مرگ روبرو شده‌ای، می‌دانی یک عمر زندگی در شرایط جنگی یعنی چه؟ برای لحظاتی تصور کن، حتی تصورش هم سخت است.

سلیمانی خود را وقف خدا کرد و یک عمر برای مردم تمام آن محرومیت‌ها و سختی‌ها و خطرات را بجان خرید، تهمت‌ها شنید و دم نزد، آزارها دید اما شکایت نکرد، چطور می‌شود اینگونه زندگی کرد؟ من نمی‌دانم، باید مثل او بود تا فهمید، تنها چیزی که می‌دانم این است، او با خدا بود، برای خدا زندگی کرد و خدا هم مراقب بندگانش است، ظرف آنها را بزرگ می‌کند، افق نگاهشان را ورای این دنیا می‌کند، سطح تحمل‌شان را بطور باور نکردنی افزایش می‌دهد، به زندگی‌شان برکتی می‌دهد که باهیچ معیار مادی قابل فهم نیست، کاری می‌کند که عالم و آدم در حالات بنده‌اش متحیر می‌مانند، ندیدی تنها اسم سلیمانی اربیل را از سقوط نجات داد؟ متوجه نشدی سلیمانی تمام نقشه‌های آمریکا و عربستان و سایر همراهانشان را در سوریه، لبنان، یمن و عراق نقش بر آب کرد، متوجه می‌شوی چه می‌گویم، آمریکا با تمام امکانات و توانایی‌اش در مقابل او کم می‌آورد.

آری خدا اینگونه به عمر بندگان خاص‌اش برکت می‌دهد.

خوشا بحالت ای بنده خاص خدا.

راستی واکنشت در برابر گریه‌های رهبر در فراقت چه بود؟ نمی‌دانم دست به دعا برداشتی یا نه، نمی‌دانم آن موقع شوق بازگشت داشتی یا نه؟ خوش به سعادت کسانی که در در زمان رجعت با شما در یک صف‌اند.

سلیمانی

نماز وداع با سلیمانی

سردار دل‌ها ما را هم دعا کن.